Logo

Nasze projekty

Książka Adama Kwaśnego o Trinidadzie de Cuba

16.05.2018
autor: adam

Premiera książki Adama Kwaśnego odbyła się 21 października 2017 roku w krakowskim Teatrze Nowym.

http://www.teatrnowy.com.pl/spektakle/kubanski-wieczor/

Fragmenty czytali Edward Linde-Lubaszenko, Robert Makłowicz i Piotr Sieklucki. Liczną publiczność powitał Ambasador Republiki Kuby Jorge Marti Martinez wraz z małżonką.

Adam Kwaśny od lat wędruje po Kubie. W swoich opowieściach nawiązuje do tradycji kubańskich opowiadaczy historii, którzy byli i są pamięcią wyspy.

„Jest to opowieść o ludziach żyjących pomiędzy górami Escambray a białymi plażami Ancón: o baronach, którzy wzbogacili się, uprawiając tytoń, awokado i kawę, ulicznych sprzedawcach chleba i ciastek nadziewanych owocami guayaby, kowbojach nazywanych guajiro natural, czarownikach i kapłanach afrykańskich religii, tancerzach rumby i sonu, a wreszcie o bywalcach baru La Luna, którzy z codziennego pijaństwa uczynili święto.”

Robert Makłowicz o książce.

Trzy kolejne egzemplarze niniejszej książki zabrali mi z domu goście, wcześniej jedynie ją wertując, a ja nie oponowałem, znając magnetyzm dzieła, wynikający nawet z pobieżnej lektury. Lecz choćbym chciał, nie obdzielę nim wszystkich, szukajcie zatem książki na www.lacompania.pl , gdyż „Wszystkie zajęcia Yoirysa Manuela.” Adama Kwaśnego to jedna z najlepszych rzeczy o Kubie, jakie po polsku napisano.

Robert Makłowicz

Książkę można kupić tutaj, kliknij na link:  www.lacompania.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij na maila

Poinformuj swoich znajomych o stronie