Logo

Nasze projekty

Nasza szkoła w Baracoa

16.03.2014
autor: La Compania Cubana

Nasza szkoła w Baracoa

Podczas jednej z wypraw zabłądziliśmy w okolicy Baracoa, niemal gubiąc koła na dziurawej drodze. Szukając kogoś, kto mógłby nam pomóc w odnalezieniu drogi, natrafiliśmy na maleńką wiejską szkołę. Gdzieś pomiędzy Baracoa, a plażą Maguana. Szkoła składa się z trzech drewnianych budynków, a w jednym z nich znajduje się biblioteka pełna starych i bardzo już “wyczytanych książek”. Dzieci wraz z bibliotekarzem wciąż jednak dbają o zniszczone egzemplarze i sklejają je w nieskończoność. Dzieci były akurat po klasówce i nauczyciel odczytywał oceny. Na szczęście mieliśmy przy sobie zabawki, które stały się nagrodą dla uczniów. W ten sposób pojawił się pomysł, a dziś już projekt.

_DSC0051

Dzięki pomocy Instituto Cubano de Amistad con los Pueblos (ICAP) nawiązaliśmy kontakt z Ministerstwem Edukacji i staramy się o oficjalną zgodę na objęcie szkoły patronatem. Chcemy zaopatrywać ją w książki, materiały szkolne oraz organizować dla dzieci niezbędną pomoc materialną. Jesteśmy w trakcie rozmów z kubańskimi urzędnikami.

_DSC0046

Zapraszamy do współpracy

Jeśli ktoś chciałby włączyć się w ten projekt i pomóc w jego realizacji, to bardzo serdecznie zapraszamy. Będziemy zbierać materiały szkolne: zeszyty, długopisy i inne konieczne pomoce naukowe oraz środki na zakup książek do szkolnej biblioteki. Po zapoznaniu się z potrzebami dzieci i społeczności, będziemy organizowaćrównież inną pomoc materialną.

Wszelkie informacje:

hola@lacompaniacubana.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij na maila

Poinformuj swoich znajomych o stronie