Logo

Wyprawy na KUBĘ

Najważniejsza jest opowieść. Nasze wyprawy to coś znacznie więcej niż turystyka.

El Punto del Viaje Alternativo

STYCZNIOWA WYPRAWA KLUBOWA NA KUBĘ – KOMU ZIMNO, TEMU SON!

Już w połowie stycznia wyrusza nasza zimowa wyprawa na Kubę. Z Hawany pojedziemy na wschód wyspy aż do Santiago i Baracoa. Po drodze odwiedzimy m.in. Morón, Cayo Guillermo, góry Sierra Maestra, Camaguey i spędzimy dłuższy czas w Trinidadzie. Wyprawa potrwa 19 dni. Podczas naszych wypraw chcemy poznawać życie wyspy z dala od hotelowych zon. Mieszkamy w prywatnych domach u Kubańczyków, poznajemy ich rodziny i życie codzienne. Interesuje nas muzyka, taniec i wszystko, co jest związane z niezwykłą kulturą wyspy. Zainteresowani mogą z nami odwiedzić kapłanów santerii, czarowników palo, poznać indiańskich cacique. Można też ćwiczyć son i salsę pod okiem znakomitych nauczycieli tańca. Szukamy miejsc z nienaruszoną karaibską przyrodą, klimatów kolonialnych miast i miasteczek. Staramy się pokazać ducha i serce Kuby.*

W grupie nie ma już wolnych miejsc.

Wyprawę poprowadzi Adam Kwaśny

Adam Kwaśny 2

Adam Kwaśny – podróżnik, pisarz, scenarzysta. El Presidente w Towarzystwie Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana. Od lat podróżuje na Kubę, gdzie znalazł drugą ojczyznę i praktykuje animistyczną religię palo. Publikował m.in. w ZwierciadlePoznaj Świat, Magazynie Podróżników TamTam. Współpracuje z telewizją TVN, dla której pisze scenariusze. Szef El Punto del Viaje Alternativo (Punkt Podróży Alternatywnej). Organizuje wyjazdy niewielkich grup turystów, zainteresowanych poznaniem Kuby z innej perspektywy niż hotelowe zony All Inclusive. Podczas tych wypraw można poznać życie Kubańczyków, afrykańskich szamanów i kapłanów santerii, oraz niezwykłą kulturę wyspy.

* W wyprawie klubowej LCC mogą uczestniczyć członkowie LCC, sympatycy oraz osoby, które zaakceptowały warunki uczestnictwa w wyjeździe. Wyprawy klubowe mają charakter poznawczy i edukacyjny i są organizowane zgodnie z celami statutowymi LCC.

Komentarze

 1. Karolina {11.09.2016}

  DZień dobry ,

  bardzo proszę o informację czy jeszcze mają Państwo miejsca na wyjazd styczniowy, jeśli tak jakie są planowane daty i koszt ?

  Z góry dziękuję za informację.

  Pozdrawiam

  • adam {12.09.2016}

   Odpiszemy na maila 🙂

 2. Marek {16.09.2016}

  Witam , prosze o informacje nt wyjazdu styczniowego – 2 osoby .
  termin + cena
  dziekuje i pozdrawiam Marek

  • adam {16.09.2016}

   Dzień dobry. W grupie styczniowej nie mamy już miejsc, chyba żeby jeszcze ktoś zrezygnował, więc możemy wpisać Państwa na listę rezerwową. najprawdopodobniej też w związku z dużym zainteresowaniem utworzymy grupę na wyprawę klubową na początku lutego. Mailem prześlemy Państwu wstępne informacje i prosimy o kontakt telefoniczny. Pozdrawiamy.

 3. Agata {16.09.2016}

  Czyzby cos wyszlo z wyprawy na Luty? Proste o informacje na maila.
  Pozdrawiam serdecznie

  • adam {17.09.2016}

   Jedy dużo zainteresowanych osób, a w styczniowej grupie nie ma już wolnych miejsc. Dlatego najprawdopodobniej zorganizujemy wyjazd klubowy w lutym.

 4. Aga {23.09.2016}

  hej,
  czy na luty są jeszcze miejsca?

  Pozdrawiam,
  Aga

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rezerwacja wycieczki

Jeśli jesteś zainteresowany rezerwacją wycieczki napisz do nas wiadomość

Wyślij na maila

Poinformuj swoich znajomych o stronie