Logo

Wyprawy na KUBĘ

Najważniejsza jest opowieść. Nasze wyprawy to coś znacznie więcej niż turystyka.

El Punto del Viaje Alternativo

WYPRAWY KLUBOWE LCC – dlaczego z nami na Kubę?

Nie jesteśmy biurem podróży, ale grupą pasjonatów, którzy zakochali się w Królowej Karaibów. Wyspecjalizowaliśmy się w organizowaniu wypraw, które pozwalają poznać życie Wyspy z dala od hotelowych zon All Inclusive.  Nasze wyjazdy mają charakter poznawczy i edukacyjny, a organizujemy je od ponad 12 lat. Śpimy na kwaterach prywatnych u Kubańczyków, przemieszczamy się po wyspie autobusami, samochodami, czasami traktorem w zależności jaki transport uda się zarezerwować. Jadamy w lokalnych knajpkach lub w domach kubańskich. Podglądamy życie ulicy, jeździmy na koniach, uczymy się salsy w Trinidadzie, a wieczorami ćwiczymy ją na słynnych schodach Casa de la Musica.  Podczas wypraw każdy sam dysponuje swoimi finansami, więc ma kontrolę nad wydatkami. Nasze grupy liczą maksymalnie 12 osób z liderem.

W wyprawach klubowych LCC mogą uczestniczyć członkowie LCC, sympatycy oraz osoby, które zaakceptowały warunki uczestnictwa w wyjeździe. Wyprawy klubowe są zgodne z celami statutowymi LCC. Nasze programy i kosztorysy mają charakter informacyjny, nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego. 

Nasze wyprawy prowadzą:

Adam Kwaśny 2

Adam Kwaśny – podróżnik, pisarz, scenarzysta. El Presidente w Towarzystwie Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana. Od lat podróżuje na Kubę, gdzie znalazł drugą ojczyznę i praktykuje animistyczną religię palo. Publikował w ZwierciadlePoznaj Świat i Magazynie Podróżników TamTam. Współpracuje z telewizją TVN, dla której pisze scenariusze. Szef El Punto del Viaje Alternativo (Punkt Podróży Alternatywnej). Organizuje wyjazdy niewielkich grup zainteresowanych poznaniem Kuby z innej perspektywy niż hotelowe zony All Inclusive. Podczas tych wypraw można poznać życie Kubańczyków, afrykańskich szamanów i kapłanów santerii, oraz niezwykłą kulturę wyspy.

12630757_10205449280047825_2089792334_o

Aga Niemczewska – podróżniczka, Vice-Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana. Z wykształcenia i praktyki kierownik produkcji filmowo telewizyjnej. Na Kubę pojechała pierwszy raz w 2009 roku  i od tamtej pory odwiedziła ją wiele razy, zarówno z grupami turystów, jak i indywidualnie. Przyjęła lokalną religię, zaprzyjaźniła się z wieloma Kubańczykami, którzy mówią, że jest „casi Cubana”, szlifowała znajomość języka hiszpańskiego na Universidad de La Habana, pod okiem wymagających profesorów kubańskich. Doskonale zna lokalne zwyczaje i kulturę. Miłośniczka tańców kubańskich; na jej wyjazdach każdy nauczy się tańczyć salsę i reggaeton. Od dwóch lat mieszka w Hawanie, a na wakacje przyjeżdża do Krakowa 🙂

A tak przemierzaliśmy dolinę Viñales:

A to nasz przyjaciel. El Cafetero w swojej kawiarni na kiju w górach Escambray koło Trinidadu de Cuba.  Drewniany moździerz do kawy dostał od swojego taty w dniu urodzin. I tak już zostało.

115 (2)

A tu film: https://vimeo.com/167453288 

Trinidad de Cuba – jedziemy a botella (na butelkę), czyli czym się da, i jak się da.

80

A tu film: https://vimeo.com/167456306

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rezerwacja wycieczki

Jeśli jesteś zainteresowany rezerwacją wycieczki napisz do nas wiadomość

Wyślij na maila

Poinformuj swoich znajomych o stronie