Logo

Codziennie KUBA

Dziennik wpisów, zdjęć, filmów i muzyki. Opowieści, historia i codzienność Wyspy.
Blog

Wyprawa marcowa na Kubę z LCC

19.12.2017
autor: aga

W marcu rusza kolejna wyprawa LCC na Kubę. Zwiedzamy zachodnią i środkową Kubę. Odwiedzimy Hawanę, Viñales, Remedios, Santa Clarę, Sancti Spiritus, Zatokę Świń, Trinidad, Cienfuegos.

Poznamy proces uprawy tytoniu i wyrobu słynnych cygar , tajniki kuchni kubańskiej, nauczymy każdego chętnego tańczyć salsę, opowiemy o niezwykłej historii wyspy.

Na naszych wyprawach mieszkamy w prywatnych domach, gdzie możemy poznać codzienne życie rodziny kubańskiej,  podróżujemy różnymi środkami transportu – również tymi alternatywnymi :). Chcemy przybliżyć naszym uczestnikom fascynującą kulturę Kuby.

Nasze wyjazdy to nie są wczasy hotelowe. Wyprawy z nami są bardzo intensywne, ale wrażanie jakie doznacie pozostaną z wami na całe życie – a oto właśnie chodzi w podróżowaniu 🙂

Grupa liczy maksymalnie 10 osób .

Termin wyjazdu :

02.03-17.03

Wyjazd prowadzi Aga Niemczewska

Aga Niemczewska – podróżniczka, Vice-Prezes Towarzystwa Przyjaciół Kuby – La Compañía Cubana. Z wykształcenia i praktyki kierownik produkcji filmowo telewizyjnej. Na Kubę pojechała pierwszy raz w 2009 roku  i od tamtej pory odwiedziła ją wiele razy, zarówno z grupami turystów, jak i indywidualnie. Przyjęła lokalną religię, zaprzyjaźniła się z wieloma Kubańczykami, którzy mówią, że jest „casi Cubana”, szlifowała znajomość języka hiszpańskiego na Universidad de La Habana, pod okiem wymagających profesorów kubańskich. Doskonale zna lokalne zwyczaje i kulturę. Miłośniczka tańców kubańskich; na jej wyjazdach każdy nauczy się tańczyć salsę i reggaeton. Od dwóch lat mieszka w Hawanie, a na wakacje przyjeżdża do Krakowa ?

Jeśli chcesz z nami pojechać na wyprawę klubową to napisz  na adres hola@lacompaniacubana.pl lub zadzwoń +48 502 555 241

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wyślij na maila

Poinformuj swoich znajomych o stronie